ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ В МАРКЕТИНГУ – НОВИЙ НАУКОВИЙ НАПРЯМОК КАФЕДРИ

У 21 столітті маркетологи мають величезні можливості створювати цінність для клієнтів і стейкхолдерів через інструментарій штучного інтелекту (ШІ) в контексті підвищення ефективності комунікацій. Неодноразово протягом 2020-2021 років на Економічних Форумах спеціалісти дійшли висновків відносно того, що: «Маркетинг стає тією сферою, яка найбільше використовує штучний інтелект». Маркетингові інструменти на основі ШІ дозволяють:
– створювати сайти за допомогою спеціальних сервісів;
– робити пропозиції, базуючись на даних попередньо створеного контенту;
– автоматизувати процес продаж на основі попередньої аналітики даних поведінки споживача;
– підвищити ефективність SMM, так як обчислювальна техніка збирає дані про активності і попередні уподобання та пропонує таргетовану рекламу під кожного користувача соцмереж. Серед майже 8 млрд. населення Землі, у Fecebook на січень 2021 року зареєстровано 2,7 млрд. користувачів, You Tube – 2 млрд., Instagram -1,2 млрд., TikTok – 681 млн. активних користувачів. Цифри вражаючі!!!. Жоден канал масових комунікацій в світі ще не зміг зібрати такої аудиторії споживачів як соціальні мережі.
Кафедра маркетингу ЗУНУ бачить свої майбутні наукові завдання крізь призму вивчення використання даних як структурованих, так і неструктурованих, отриманих в результаті опрацювання первинної та вторинної інформації, в маркетингових дослідженнях за допомогою інструментарію ШІ.
Нещодавно у науковому журналі «Маркетинг і цифрові технології» вийшла стаття завідувача кафедрою, професора Тетяни Борисової та доцента кафедри Світлани Хрупович «Використання штучного інтелекту при маркетинговому аналіз неструктурованих даних». У цій праці науковці започаткували новий перспективний напрямок кафедри «ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ МАРКЕТИНГУ». Перший науковий доробок присвячено побудові моделі бізнес-процесу аналітики неструктурованих даних на основі платформи Microsoft Power BI.
Із статтею можна ознайомитися за посиланням: http://mdt-opu.com.ua/index.php/mdt/article/view/127
Опубліковано в рубриці Новини.