Інтеграційна зустріч з ВПО у Великій Березовиці

У партнерстві із фондом Фрідріха Еберта громадська організація «ТМЖК «Відродження нації»», Західноукраїнський національний університет, Тернопільська районна рада за підтримки «КримСОС» на базі Велико-Березовицької територіальної громади 09.10.2022 провели інтеграційну зустріч із внутрішньо переміщеними особами. В зустрічі прийняло участь 30 учасників, які тимчасово переїхали переважно із з Харківської області і розмістились у амбулаторії смт.Велика Березовиця.
Зустріч було присвячено обговоренню таких питань:
• проблем адаптації ВПО у смт.Велика Березовиця;
• наданню переліку можливостей та умов їх отримання щодо соціальних виплат та інших видів допомоги;
• інформуванню щодо юридичних, психологічних та соціальних послуг для ВПО, можливостей грантової підтримки для відкриття власного бізнесу;
• визначенню можливостей участі ВПО у соціально-культурному житті громади.
У зустрічі від Тернопільської районної ради взяла участь Тетяна Четвертак – керівниця комунальної установи Тернопільської облради, депутатка районної ради, яка надала інформацію щодо можливості отримання соціальної допомоги ВПО, їх реєстрації та подальшого працевлаштування.
Під час зустрічі були обговорені питання, пов’язані із відкриттям власного бізнесу в смт.Велика Березовиця за сучасних політико-економічних умов. Поки дорослі слухали важливу інформацію, дітки учасників зустрічі були зайняті у дитячій кімнаті.
Про можливості відкриття власного бізнесу та самозайнятості для ВПО розповіла Марина Пасєчник, регіональна координаторка ГО «КримСОС» в Тернопільській області.
Ольга Горошко, працівник ТМЖК «Відродження нації», ознайомила учасників із ризиками міграції та правилами безпечного працевлаштування.
Учасники мали змогу отримати правову допомогу від юриста ГО «ТМЖК «Відродження націй».
Після обіду було проведено майстер-клас «Методи пошуку роботи в сучасних умовах» від Нелі Іванечко (Західноукраїнський національний університет), на якому учасники ознайомились із етапами оформлення ВПО на робоче місце, найбільш популярними вакансіями в сучасних умовах, пошуком роботи за допомогою резюме. Також писхологиня Тетяна Надвинична розповіла про техніки пропрацювання наслідків психологічних травм, набутих за часів повномасштабної війни в Україні та комплекс необхідних для профілактики психологічних розладів вправ.
Всі учасники в дружній атмосфері, під запашну каву, отримали відповіді на свої питання, а також обмінялись контактами.