Засідання Координаційної ради в ТОДА

Питання моніторингу прав жінок та виконання державних документів з гендерної рівності обговорили на обласній Координаційній раді з питань сімї, ґендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при Тернопільській ОДА

25 листопада відбулось засідання Координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми  при Тернопільській ОДА, на яке було винесено питання стану виконання державних документів з питань прав жінок та гендерної рівності.

Члени Координаційної ради заслухали й обговорили доповідь експертки громадської організації ТМЖК «Відродження нації», доктора економічних наук, професора, завідувача кафедри маркетингу Західноукраїнського національного університету Тетяни Борисової з оглядом підсумків виконання в області Державної соціальної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року та Національного плану дій з виконання зауважень Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок до восьмої періодичної доповіді України на період до 2021 року та з презентацією результатів загальнонаціональної кампанії запитів із цих питань.

«Впровадження завдань обох документів в області була задовільним, а розробка власних заходів на рівні області, на рівні територіальної громади потребує посилення, – сказала Тетяна Борисова. – Наша кампанія запитів до ОВВ показала, що вкрай низький відсоток виконаних завдань тергромадами області, інституційний механізм слабкий, а виконання заходів Держпрограми та заходів Національного плану дій заледве сягає 30%.

Як показала загальнонаціональна кампанія запитів до ОВВ з цих питань, що відбулась по всій Україні, хоча 17 областей (68%) прийняли окрему обласну програму чи інший окремий документ на виконання Державної соціальної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року, а ще 10 – також окремий обласний документ на виконання Національного плану дій з виконання заключних зауважень Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок до восьмої періодичної доповіді України, рівень виконання їх заходів лишається недостатнім, а фінансування – критичним.

За результатами заслуханої доповіді члени Координаційної ради прийняли рішення: посилити впровадження національних нормативно-правових документів з питань прав жінок і гендерної рівності, а також посилити координацію їхнього виконання ОТГ.

Довідково:

Проєкт «Громадська оцінка стану виконання державних документів з ґендерної рівності» (https://kgsi.org.ua/pro-institut/projects/gromadska-ocinka-stanu-vikonannya-derzhavnikh-dokumentiv-z-gendernoi-rivnosti) впроваджується Київським інститутом гендерних досліджень в партнерстві з організаціями Жіночого консорціуму України та Асоціації міст України з липня 2021 р. по січень 2022 року, в рамках проєкту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії

Опубліковано в рубриці Новини.